MAZBUDŽETA TERASES: 15 VIENKĀRŠI REALIZĒJAMAS IDEJAS
Autors     06/07/2018 16:18:52     Dārzs    2Komentāri
MAZBUDŽETA TERASES: 15 VIENKĀRŠAS IDEJAS

Vasarā lielākā daļas dienas tiek pavadīta ārpus telpām. Mūsu klimata zonā, kur saulaina, silta vasara labākajā gadījumā ilgst vien četrus mēnešus, pavadīt dienas dārzā, nevis sēžot istabā pie televizora, ir īpaši svarīgi veselībai.

Mēs katrs tiecamies sakārtot vidi, kurā uzturamies, tāpēc ikdienā rūpējamies gan par mauriņu, gan stādījumiem. Taču vasarā dārzu īpašniekiem neizvairīties no draugiem-atpūtniekiem, kas dzīvo pilsētās un teju katras brīvdienas piesakās ciemos.  Nav jau slikti - pašam nekur nav jābrauc, viesi atved ciema kukuli, izklaidē jūs, un, kad pienāk vakars, varat mierīgi aiziet gulēt savā gultā. Viss ir jauki, līdz brīdim, kad pēc viesu uzņemšanas tiek secināts, ka mauriņš vairs nav tik izskatīgs kā pirms tam – kāds ar dārza krēsla kājām ir izbakstījis caurumus zemē, pēc sauļošanās uz zāles ir palicis dzeltens pleķis, kur zāle bijusi visu dienu apklāta ar segu, vai starp zāles stiebriem atrodas kādam nejauši izkrituši konfekšu papīrīši un izsmēķi.

Ideāla vieta pasēdēšanai un viesu uzņemšanai dārzā ir terase, jo to ir iespējams iekārtot uz visu vasaru, turklāt tad arī krēsli, galds vai grils nebūs vairs katru reizi jāpārvieto, pļaujot zāli. Arī terases kopšana ir daudz vienkāršāka, to var noskalot ar dārza šļūteni, un viss kļūst tīrs. Galds un krēsli vienmēr stāvēs stabili, negrims zemē, un arī staigājot iekšā/ārā no mājas, grīda tik ātri nepienēsāsies ar zāli un smiltīm. Tiesa gan, terasei ne vienmēr ir jāatrodas tieši pie mājas durvīm. To var ierīkot jebkurā dārza vietā, kur uzturēšanās šķiet patīkama. Zem koka, kas met patīkamu ēnu, apkārt demontējamam sezonas baseinam vai pie tuvējās ūdenskrātuves.

Portāls “Homesthetics.net” ir sagatavojuši galeriju ar terasēm, kuru uzbūvēšanai nav vajadzīgi milzu ieguldījumi. Klāju var izgatavot no dēļu atgriezumiem, ja to atjautīgi izkārto, vai arī terases konstrukciju veidot no koka paletēm.

Lūk, 15 idejas mazbudžeta terasēm.

#1 Organiskas līnijas prefekti iekļaujas ainavā.

#2 Neliela oāze zem kokiem.

#3 Stūra terase, kur baudīt aizvēju. It sevišķi pirmajās pavasara dienās, kad gaisa temperatūra vēl nav pārsniegusi +20 grādu atzīmi, aizvējā jau ir pietiekami silts, lai sāktu baudīt sauli un virsjaku atstātu mājās.

#4 Terase, kas pārvērsta par lapeni, lailietainās dienās nebūtu jāsēž istabā.

#5 Pašdarināta terase no paletēm, kas izmaksā zem 300EUR. Dārgākais varētu būt transports un sagādāt kādus dēļus klājam.

#6 Ja jums sētmalā mētājas tukšas mucas un kaudzīte palešu, tad variet uzbūvēt peldošu terasi. Varēs cept šašlikus un makšķerēt vienlaicīgi.

#7 Ieekonomēt var arī uz klāja rēķina. Ja ir pieejami terases dēļu atgriezumi, tad tos var izmantot ieklājot kā šaha galdu.

#8 Uzbūvējiet terasi apkārt sezonas baseinam.

 

#9 Vienkāršu terasi var izgatavot no koka peletēm, nebūvējot pamata konstrukciju.

#10 Izveidojiet nelielu relaksācijas vietu zem dzimtas koka.

#11 No koka paletēm iespējams pagatavot arī terases mēbeles. Nav pat diži nekas jāgatavo, vienkārši atjautīgi jāsakrauj vienu uz otras.

#12 Lai uzbūvētu terasi, ne vienmēr ir jābetonē pamati. Par balstiem var izmantot arī celtniecības blokus. Tiesa gan jāņem vērā, ka šāda konstrukcija prasīs to reizi pa reizei pārlīmeņot. Bet ja paņem aliņus un pasauc pāris kaimiņus, tad reizi gadā, tas tāds nieks vien ir.

#13 Izmantojiet koku mesto ēnu. Ja terasi uzbūvē zem kokiem, tad na jāiegādājas saules sargs. Un par ieekonomēto naudu var iegādāties vīnu, kā attēlā nr. 3. Iespējams pat vairākas kaste vīna.

#14

Stūrī izvietota terase var būt arī kā spēļvieta bērniem - "štābiņš"

#15 Terases esamība tomēr ļoti maina dārza izskatu. Tas liekas daudz sakoptāks.

Tags: terase diy

Dalīties ar šo rakstu

2Komentāri

  • Avatar
   Andron MacBeton
   jūl 5, 2018

   Tas plosts ir labs, bet tikai jāskatās kāds ūdenslīmenis. Šogad Liepāja ezerā ar plostu pat nevarēja pabraukt. Un mums bija ar plakanajām mucām, ta ka vispār iegrime knapi pīzdas dziļumā.

  • Avatar
   Seedit
   sep 29, 2018

   Ritīgi laba ideja, nākamo vasaru būs jāizmēģina.

Atstājiet komentāru

* Vārds
* E-pasts (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Komentārs
Ievadiet kodu