MAZĀS SILTUMNĪCAS
Autors     06/14/2018 09:54:04     Dārzs    0Komentāri
MAZĀS SILTUMNĪCAS

Arvien vairāk cilvēku īsteno savu sapni par privātmāju, izvēloties nelielus īpašumus piepilsētās. Mazdārziņu apbūves gabalu platība lielākoties ir stipri vien ierobežota, tomēr, ja tā padomā, tas nebūt nav mīnuss, bet gan pluss, jo ik dienas dodoties uz darbu pilsētā, liela dārza vai milzīgas siltumnīcas apčubināšanai varētu nepietikt ne laika, ne enerģijas. Tādēļ mazdārziņu īpašniekiem ideāls risinājums varētu būt mini siltumnīca. To var ātri uzbūvēt un tik pat ātri nojaukt, kā arī izmaksas ir samērā niecīgas, kas nebūt nav mazsvarīgi – jo īpaši tad, ja secini, ka dārzeņu audzēšana īsti nebūs tava sirdslieta. Un, starp citu, šādu siltumnīcu var uzstādīt arī pilsētā uz daudzdzīvokļu nama balkona.

Tad nu atliek vien izlemt, ko vēlies audzēt un izvēlēties piemērotāko siltumnīcu no mūsu atlasītajiem variantiem.

-          Klasiskas formas siltumnīca. Izgatavota no koka brusām ~50x50mm un apvilkta ar plēvi

-          Ja kaut kur dārza stūrī “mētājas” armatūras siets, tad arī to var izmantot mini siltumnīcas izveidei. Par pamatu var lietot plastmasas ūdens caurules, kuras saloka un to galus piestiprina pie koka pamatnes. Armatūras sietu pie plastmasas caurulēm var stiprināt ar elektrības izolācijas lentu, kas ir pietiekami izturīga, un arī stiprināšana ir vienkārša. Jārēķinās gan ar to, ka šādai konstrukcijai galus aizvilkt ar plēvi nav diez cik vienkārši, iespējams, ka jātaisa vēl papildus rāmis siltumnīcas galiem, uz rāmja  uzstiepjot plēvi un tad to  piemontējot pie pamata konstrukcijas.

- Šis risinājums vairāk gan izskatās visai komisks, bet tīri teorētiski šim atjautīgajam risinājumam vajadzētu darboties. Koka karkass pie kā piestiprinātas tukšas PET pudeles.

- Šo konstrukciju var izmantot, lai aizsargātu augus no bojājumiem, kas var rasties stipra lietus vai krusas ietekmē. Elementāra koka konstrukcija, kuras augšā iestiprināts jumtiņš no viļņotas polikarbonāta plātnes, bet sāni aizklāti ar plēvi.

-          Siltumnīca – kaste ar vāku. Sastāv no diviem koka  taisnstūriem, kur viens pilda kastes funkcijas augu audzēšanai, bet otrs ir vāka pamatne, pie kuras piestiprinātas plastmasas caurules. Visām ūdensapgādes caurulēm ir pieejami arī savienojumi dažādos leņķos, kurus var izmantot siltumnīcas būvēšanai. Ja nolemsi būvēt šādu konstrukciju – pievērs uzmanību bildei, kā ir uzvilkta plēve: tai ir jābūt pietiekami lielai, lai varētu aizdarīt arī galus. Galos plēve ir salikta dubultā un neizskatās īpaši glīti, taču tas ir vienīgais risinājums, lai nebūtu jātaisa atsevišķi rāmji siltumnīcas galiem.

- Ļoti līdzīgs risinājums jau iepriekš apskatītajam, taču ar nesalīdzināmi vienkāršāk izgatavojamu konstrukciju.  Šajā gadījumā izpaliek “ņemšanās” ar rādiusiem un plēves uzvilkšanu siltumnīcas galiem.

-          Šis izskatās elegants risinājums, taču tehniski atrisināt to var izrādīties ne tik vienkārši. Ja arī izveidosi metāla cauruļu rāmjus vai aizstāsi tos ar līdzīgas konstrukcijas koka rāmjiem, sarežģītākais mezgls varētu būt eņģes. Būs krietni vien jāpalauza galva, domājot, kā tās izvietot un piestiprināt, lai konstrukcija darbotos nevainojami un sinhroni. Visticamāk,  būs vajadzīgs kāds koka puļķis ar ko siltumnīcu atvērt un aizvērt, jo tas būs jādara, turot rāmi aiz centra – kamēr siltumnīcā nav augi, tas ir vienkārši izdarāms, bet pēc tam? Šis varētu būt neliels rēbuss topošajam dārzkopim.

-          Ja ir pieejami kokmateriālu krājumi, tad var būvēt arī standarta konstrukcijas siltumnīcu, tikai miniatūrā izmērā. Par pamatu vari ņemt jebkuru internetā pieejamo standarta projektu, izmērus izdalot, piemēram ar divi.

-          Eleganta kaste ar atveramu vāku. Šajā gadījumā es ieteiktu izmantot organisko stiklu, tas tomēr ir drošāk. Organisko stiklu atgriezumus var nopirkt par salīdzinoši lētu naudu. Arī apstrādāt tos nav sarežģīti, griezt var ar visparastāko metālam paredzēto zāģi (zāģi ar smalkiem zobiem). Jāņem gan vērā, ka organiskais stikls saules ietekmē zaudē savu caurspīdīgumu, tādēl ik pēc pāris gadiem to būs jānomaina.

Tags: siltumnīca

Dalīties ar šo rakstu

Atstājiet komentāru

* Vārds
* E-pasts (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Komentārs
Ievadiet kodu