Zāles pļāvējs - elektriskais
Autors     04/24/2018 10:51:15     Dārzs    0Komentāri
Zāles pļāvējs - elektriskais

Nav nekāda lielā māksla vienkārši ieiet veikalā un nopirkt zāles pļāvēju, bet ir jāzina dažas lietas, lai pēcāk ar šo pļāvēju būtu iespējams arī zāli nopļaut.

Zāles pļāvēji tiek iedalīti pēc pļaušanas platuma un zāles savācējkastes vai mulčēšanas funkcijas esamības. Ir redzēts, ka pļāvēji tiek smalki iedalīti arī pēc to piemērotības konkrētā dārza platībai. Es gan šo kritēriju ieteiktu uztvert pavism vienkārši:  platībai virs 1000-1200kvm būs vajadzīgs pļāvējs ar benzīna dzinēju, bet ja mazāk tad ar elektrisko – sīkākam dalījumam, manuprāt, īsti nav jēgas. Šoreiz apskatīšu elektriskos zāles pļāvējus.

 Dzinēja jauda

 Svarīgākais kritērijs, kas jāņem vērā iegādājoties zāles pļāvēju, ir dzinēja jauda. Pēc pieredzes, tai nevajadzētu būt mazākai par ~1400W. Ar pļaujmašīnām, kuru jauda ir mazāka, iespējams nopļaut tikai retu, smalku zāli, un nav būtiski vai dārzs ir 10 vai 1000kvm – ja zāle būs veselīga,  bieza un “trekna”, tad ar mazjaudīgo pļaujmašīnu pat vienu kvadrātmetru nopļaut nebūs iespējams, jo asmenis vienkārši apstāsies, tiklīdz iebrauksiet zālē. Protams, ka nekas nav neiespējams, pirmo reizi var pļaut ar uzstādītu agstāku pļaušanas augstumu, un tad pļaut otrreiz, nostādot asmeni jau zemāk, bet personīgi es nepazīstu cilvēku, kurš būs ar mieru katru reizi zāli pļaut divreiz, lai ieekonomētu 50 eiro pļaujmašīnas iegādes brīdī. Tātad nosacījums nr. 1 – vismaz 1400W.

 Zāles savākšanas kaste

 Otrs karitērijs jau ir stipri individuāls – ar savāksānas kasti vai bez. Ja pļaujmašīna nav aprīkota ar mulčēšanas funkciju, tad viennozīmīgi jāizvēlas ir modelis ar zāles savāksānas kasti, pretējā gadījumā pēc pļaušanas zāle būs jāgrābj ar grābekli. Ja tas netiks izdarīts, tad pēc pļaušanas viss dārzs būs pārklāts ar sakaltušu, brūnu zāli un šaubos, ka kādam tas var šķist estētiski estētiski. Zāle savācējkastē tiek savākta pietiekoši kvalitatīvi, lai pēc tam nebūtu nepieciešama papildus grābšana, bet jārēķinas, ka ik pa laikam savāksānas kaste būs jāiztukšo un dārzā būs jāiekārto vieta, kur savākto zāli glabāt. Ja tomēr zāles glabāšanai vietas nav, tad var izvēlēties pļaujmašīnu ar mulčēšanas funkciju. Tomēr jāņem vērā, ka sasmalcinātā zāle uzreiz pēc pļaušanas, kaut stipri nemanāmā veidā, tomēr būs palikusi mauriņa virskārtā, lips pie pēdām un māja būs pilna ar zāles atliekām, ja nu vienīgi jūs noalgosiet duvju sargu, kas liks bērniem katru reizi rūpīgi notīrīt kāju pēdas uz kājslauķa. Neesmu mēģinājis, bet, iespējams, ka izvairīties no pie pēdām līpošajām zāles atliekām var, pļaujot zālāju ļoti bieži un regulāri – teiksim, ik pa divām dienām. Bet tādā gadījumā jau būtu jāskatās zāles pļāvēja-robota virzienā.

 Šīs, manuprāt, arī ir tās divas būtiskākās lietas kurām jāpievērš uzmanība pērkot zāles pļavēju. Pļaušanas platumi, riteņu izmēri un citas opcijas vairs nav tik būtiski. Labāk izvēlēties pēc skata nestilīgu pļāvēju nemodernā krāsā, nekā mazjaudīgu. Ticiet man – nekas nevar būt kaitinošāks par pļaujmašīnu, kuru jāstumj gliemeža ātrumā, lai tā “negurtu” un pēc tam, par spīti visām pūlēm, mauriņš tāpat izskatīsies izplūkāts un sadzeltēs, jo zāles stiebri netiks nogriezti, bet gan kaut kā noplūkāti ar lēni griezošos asmeni. Būsiet ieekonomējuši pļaujmašīnas iegādes brīdī, bet pēcāk iztērējuši divtik laika, nervu, elektrības, iegūstot draņķīga paskata rezultātu. Turklāt, ja asmenim nebūs pietiekams griešanās ātrums – arī zāli savācējkastē tas nespēs iemest.

 Mans ieteikums: nepērciet lētus instrumentus!

Dalīties ar šo rakstu

Atstājiet komentāru

* Vārds
* E-pasts (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Komentārs
Ievadiet kodu